برنامه شناسایی ارقام دستنویس فارسی با شبکه عصبی پرسپترون

در این برنامه با استفاده از نرم افزار متلب یک شبکه عصبی MLP با یک لایه مخفی را پیاده سازی میکنیم. سپس از این شبکه برای شناسایی ارقام دستنویس فارسی استفاده میکنیم.

مجموعه انتخاب شده شامل اعداد دستنویس فارسی از 0 تا 9 با دستخط های متفاوتی بوده که کل مجموعه شامل 1699 تصویر از این اعداد میباشد.

شبکه به گونه ای نوشته شده است که بتوان تعداد نرونهای ورودی و لایه‌ی مخفی و تعداد دوره های آموزش را به راحتی تغییر داد؛ یعنی برای این کار نیاز نباشد کل کد دستکاری شود و تنها یک یا دو پارامتر عوض شود. از مزیتهای این پروژه پیاده سازی گام به گام تمام مراحل استخراج ویژگی, مرحله آموزش, مرحله آزمایش و رسم نمودار خطای RMS بازای هر دوره آموزش میباشد.

این برنامه شامل گزارش کار, دیتاست ارقام فارسی و کدهای متلب میباشد.

قیمت: 180.000 تومان

BuyOnline

برای کسب اطلاعات بیشتر راجع به این برنامه و یا سفارش برنامه های مشابه میتوانید از طریق شماره 09357638531 ویا ایمیل info@yarcode.ir اقدام نمایید.

در زیر میتوانید تصاویری از اعداد استفاده شده و همچنین نمودار خطای RMS را که پس از اجرای برنامه رسم میشود را مشاهده کنید.

yarcode.ir-num detection 1

تعدادی از اعداد استفاده شده:

yarcode.ir-num detection 2

یکی فکر در “برنامه شناسایی ارقام دستنویس فارسی با شبکه عصبی پرسپترون

    • سلام.
      با توجه به اینکه داده های استفاده شده برای نوشتن این برنامه از اسکن اعداد دستنویس جمع آوری شده. این برنامه قابلیت تشخیص اعداد اسکن شده توسط کاربر را نیز دارد.
      البته هر برنامه یا نرم افزاری نیازمند این است که داده های ورودی از یکسری از حداقل شرایط برخوردار باشند، مانند رزولیشن کافی و …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.