برنامه متعادل سازی محلی هیستوگرام

متعادل سازی هیستوگرام از جمله روشهای عمومی بهبود کیفیت تصویر است. اما گاهی نیاز است که تنها نواحی کوچکی از تصویر بهبود پیدا کند، و یا تصویر بگونه ای است که با متعادل سازی هیستوگرام نویز تصویر افزایش یافته و بسیاری از جزئیات ممکن است محو شود. چراکه تعداد پیکسلهای این نواحی ممکن است تاثیر ناچیزی بر محاسبه تبدیل کلی داشته باشند و تبدیل کلی متعادل سازی هیستوگرام لزوما بهسازی محلی مطلوبی را ارائه ندهد. یکی از راهکارها استفاده از متعادل سازی محلی هیستوگرام است.

با توجه به مباحٍ مطرح شده، در این برنامه متلب، پیاده سازی روش متعادل سازی محلی هیستوگرام را انجام داده ایم. پیاده سازی کاملا مطابق با روش تئوری و بصورت گام به گام بوده و حتی در مواردی مانند محاسبه هیستوگرام نیز از توابع آماده متلب استفاده نشده و بطور کامل و گام به گام پیاده سازی شده است.

 

این برنامه برای هر تصویر دلخواهی قابل استفاده است.

برنامه بصورت گام به گام و بدون استفاده از توابع آماده متلب پیاده سازی شده است.

این برنامه شامل گزارش کار کامل، توضیحات خط به خط کد، پیاده سازی کامل و قابل فهم است.

برنامه بنحوی نوشته شده است که بر روی تمام نسخه های نرم افزار متلب قابل اجرا است.

 

نحوه خرید:

پس از پرداخت وجه بلافاصله فایل کامل بصورت خودکار برای شما ایمیل خواهد شد.

همچنین تیم پشتیبانی یارکد بصورت 24 ساعته آماده پاسخگویی به شماست. (09357638531 و info@YarCode.ir)

 

قیمت: 140.000 تومان

 

در ادامه نتیجه عملکرد برنامه را میتوانید مشاهده کنید. در شکل 1 یک تصویر ساده که به نظر میرسد پنج مربع سیاه بر روی پس زمینه خاکستری دارد را مشاهده میکنید. شکل شماره 2 نتیجه متعادل سازی کلی هیستوگرام را نشان میدهد و میبینید که نویز تصویر افزایش یافته است. در حالیکه اگر از متعادل سازی محلی هیستوگرام استفاده کنید نتیجه میشود شکل شماره 3 که جزئیات زیادی را درون مربعهای سیاه آشکار میکند.

 

نمونه دیگر تصویر زیر است که تصویر شماره 1 یک تصویر از رشته تنگستن زیر میکروسکوپ است. تصویر شماره 2 نتیجه اعمال متعادل سازی محلی هیستوگرام است و میبینید در گوشه پایین تصویر سمت راست، جزئیاتی وجود دارد که در تصویر اصلی و تصویر بهبود یافته با متعادل سازی کلی تصویر قابل مشاهده نبوده است. اما متعادل سازی محلی تصویر این جزئیات را بخوبی آشکار میکند.

 

این برنامه به سفارش سایت یارکد و توسط مهدی مقیمی نوشته شده است و به منظور ارائه در سایت علمی آموزشی یارکد (www.YarCode.ir) تهیه شده است.

برای کسب اطلاعات بیشتر راجع به این برنامه و یا سفارش برنامه های مشابه، میتوانید از طریق شماره 09357638531 و یا ایمیل info@YarCode.ir اقدام نمائید.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.