ویدئو: ساخت دکمه سفارشی فوری در متلب

در نرم افزار متلب امکانات و ویژگی های زیادی در اختیار کاربر قرار داده شده است. فرض کنید یکسری از مجموعه دستورات را در کد نویسی های خود مکررا استفاده میکنید. به عنوان مثال یکسری از مجموعه دستورات که هر برنامه نویس متلب از آنها به وفور استفاده میکند، دستورات clc، close all، clear all هستند. اما شاید نوشتن یکسری مجموعه دستورات به صورت مداوم برای شما زمانبر و کسل کننده باشد. برای این منظور متلب راهکاری را ارائه میدهد که در فیلم آموزشی زیر به آن خواهیم پرداخت:

 

 

در این ویدئو خواهید دید که با استفاده از گزینه create new command shortcut در نوار ابزار نرم افزار متلب میتوانید یک دکمه سفارشی بسازید. با کلیک بر روی این گزینه پنجره ای با نام shortcut editor  نمایش داده خواهد شد. در قسمت callback این پنجره، مجموعه دستوراتی که نیاز دارید اجرا شوند را بنویسید (همانند برنامه نویسی در یک m-file). در قسمت Label برای دکمه خود میتوانید اسم انتخاب کنید و در قسمت Icon میتوانید برای دکمه خود ایکون انتخاب کنید. اکنون پس از ذخیره سازی تغییرات، در نوار ابزار بالای متلب و همچنین در قسمت ShortCuts نرم افزار متلب، دکمه شما ظاهر میشود. حال پس از هر بار کلیک کردن بر روی دکمه خود دستوراتی که در آن نوشتید اجرا میشوند و دیگر نیاز نیست آن مجموعه دستورات را تایپ کنید.
 
این ویدئو بخشی از آموزشهای ارائه شده در ویدئوی آموزشی یادگیری متلب در نیم روز است که از طریق قسمت محصولات آموزشی -> محصولات آموزشی متلب، در سایت یارکد قابل تهیه است.

 

 

 

 

یکی فکر در “ویدئو: ساخت دکمه سفارشی فوری در متلب

  1. بسیار عالی بود
    واقعا کاربردیه آموزش هاتون،در صورت امکان آموزش های بیشتری تهیه بفرمایید
    ممنونم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.