برنامه حل دستگاه معادلات خطی با شبکه عصبی

در این برنامه، حل دستگاههای با n معادله و n مجهول را با استفاده از نرم افزار متلب و بکارگیری شبکه عصبی قصد داریم انجام دهیم. حل دستگاه معادله خطی یکی از کاربردی ترین بخشها در تحلیل مسائل ریاضی، فیزیک و بطور کلی مهندسی و حتی امور روزمره است. اما قابل توجه است که با بالا رفتن درجه این معادلات روشهای حل و فرآیند حل آنها پیچیده تر و زمانبرتر خواهند شد.

به عنوان مثال همه ما با دستگاههای دو معادله دو مجهول، سه معادله سه مجهول مواجه شدیم و آنهارا حل کرده ایم. اما برای درجه های بالاتر عموما این کار زمانبر بوده و نیاز به دقتی خاص دارد.به عنوان مثال فرض کنید مسئله ای داریم که در آن شما از یک میوه فروشی 4 نوع میوه مختلف با وزنهای متفاوت را خرید میکنید و تنها فروشنده قیمت نهایی را به شما میگوید و شما حداقل 4 روز با وزنهای مختلف این میوه ها را خرید کرده اید، با حل دستگاه معادلات مناسب قادر خواهید بود قیمت هر میوه را بدست آورید.

میدانیم مسائلی که در آن تعداد معادلات بیشتر و یا حتی مساوی تعداد مجهولات باشند، قابل حل و دارای جواب یکتا هستند. در این برنامه با استفاده از یک شبکه عصبی پرسپترون تک لایه حل دستگاههای چند معادله چند مجهول را همراه با یک مثال بیان و شبیه سازی خواهیم کرد.

 

این برنامه توسط مهدی مقیمی و به منظور ارائه در سایت علمی آموزشی یارکد به نشانی www.YarCode.ir تهیه شده است.

این برنامه بر روی تمامی نسخه های نرم افزار متلب قابل اجرا میباشد و شامل گزارش کار کامل، شبیه سازی متلب و تمام فایلها و اطلاعات مورد نیاز برای اینکه حل دستگاههای معادلات خطی را با شبکه عصبی بیاموزید است.

 

قیمت: 97000 تومان

 

برای کسب اطلاعات بیشتر راجع به این برنامه و یا سفارش برنامه های مشابه میتوانید از طریق شماره 09357638531 و یا ایمیل info@yarcode.ir اقدام نمائید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.