برنامه افزودن نویز به سیگنال, با سیگنال به نویز دلخواه (SNR)

در این برنامه هدف اضافه کردن مقدار مناسبی نویز به سیگنال صوتی بدون نویز است با این هدف که سیگنال به نویز مطلوب کاربر فراهم گردد.

در ابتدا یک فایل صوتی را با نرم افزار متلب لود میکنیم و پس از آن برنامه از کاربر میخواهد مقدار سیگنال به نویز مطلوب خود را برحسب دسیبل (db) وارد نماید. سیگنال نویزی شده با SNR مطلوب کاربر ایجاد میگردد.

کاربرد این برنامه را میتوان برای زمانی دانست که میزان اعوجاج کانال را میدانیم که چه میزان ایجاد نویز مینماید و میخواهیم سیگنال را پس از عبور از این کانال مورد مطالعه قرار بدهیم, نیاز به سیگنال عبور کرده از کانال داریم که نویزی شده است.

نسبت سیگنال به نویز (SNR – Signal to Noise ratio) معیاری جهت نمایش میزان سیگنال مفید در مقابل سیگنال مزاحم یا نویز می‌باشد. در واقع این شاخص هرچه بیشتر باشد بهتر بوده و نشان دهنده سیگنال مفید بیشتری است. برای مطالعه بیشتر راجع به نسبت سیگنال به نویز میتوانید مطلبی با عنوان نسبت سیگنال به نویز (Signal to Noise Ratio) را که در بخش پردازش سیگنال سایت یارکد به اشتراک گذاشته شده مطالعه فرمایید.

این برنامه شامل گزارش کار, فایل صوتی مورد نیاز برنامه و کدهای متلب میباشد.

قیمت: 80.000 تومان

BuyOnline

برای کسب اطلاعات بیشتر راجع به این برنامه و یا سفارش برنامه های مشابه میتوانید از طریق شماره 09357638531 ویا ایمیل info@yarcode.ir اقدام نمایید.

تصاویری از برنامه اجرا شده شامل نویزی که باید اضافه شود, سیگنال بدون نویز, سیگنال نویزی شده و سیگنال بدون نویز در کنار هم برای مقایسه:

SNR 1

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.