برنامه نمایش تصویر با تعداد سطوح روشنایی مختلف(کوانتیزه)

تعداد بیت کوانتیزه تصویر یا تعداد سطوح روشنایی تصویر در پردازش تصویر مبحث مهمی است. اینکه مقادیر پیکسلها را با چند بیت کوانتیزه کنیم. بعنوان مثال با کوانتیزه کردن تصویر با 8 بیت، مقادیر پیکسلها اعدادی بین 0تا 255 خواهند گرفت و یا با 5 بیت کوانتیزه کردن موجب میشود پیکسلها مقادیری بین 0 تا 31 بگیرند. در یک تصویر سیاه سفید مقادیر پیکسلها عدد صفر یا یک هستند یا به عبارتی تصویر فقط با یک بیت کوانتیزه شده است.

در این برنامه نشان داده شده است که تغییر سطوح کوانتیزه تصویر چه تاثیری بر نمایش آن دارد و هر تصویر دلخواه خاکستری را با 8، 7، 6، … 1 بیت کوانتیزه کرده و نمایش میدهد.

 

این برنامه شامل گزارش کار کامل، توضیح کامل کد و برنامه کامل نوشته شده است.

برنامه به گونه ای نوشته شده است که برای هر تصویری قابل اجرا باشد.

برنامه بر روی تمام نسخه های متلب قابل اجراست.

 

قیمت: 97000 تومان

 

این برنامه به سفارش سایت یارکد و توسط مهدی مقیمی نوشته شده و به منظور قرارگیری در سایت علمی آموزشی یارکد (www.YarCode.ir) تهیه شده است.

بعنوان نمونه برای تصویر ورودی جمجه، خروجی برنامه نشان دهنده تصویر با 8 بیت (256 سطح روشنای)، 7 بیت (128 سطح روشنایی)، 6 بیت (64 سطح روشنایی)، … 1 بیت (دو سطح روشنایی) کوانتیزه است که در زیر نشان داده شده است.

نتیجه اجرای برنامه برای تصویر ورودی جمجمه:

 

برای کسب اطلاعات بیشتر راجع به این برنامه و یا سفارش برنامه های مشابه میتوانید از طریق شماره 09357638531 و یا ایمیل info@yarcode.ir اقدام نمائید.

 

یکی فکر در “برنامه نمایش تصویر با تعداد سطوح روشنایی مختلف(کوانتیزه)

  1. عالی بود. لطفا کار های بیشتری در رابطه با این موضوع بزارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.